Kes kokkab?

Tere tulemast minu kokkamispäevikusse. Olen Kätrin - suur toiduhuviline, kokkamisfanatt ja küpsetushull. Minu armastus hea toidu vastu pärineb lapsepõlvekodust, kus minu ema meile iga päev fantastiliselt head toitu valmistas. Pidupäevadel olid laual hiiglaslikud kringlid ning kolmekordsed tordid. Salatitest ja lihavaagnatest rääkimata. 


Aktiivsemalt hakkasin ise kokkamisega tegelema 2009 aastal, kui pärast Pariisis käiku otsisin internetist erinevaid ideid, mida sealt kaasa toodud hõrgutistest valmistada. Siis avastasingi toidublogide avara maailma ning hakkasid päris mitme püsilugejaks. Sealt edasi minu janu hea toidu vastu aina kasvas ning üha sagedasemaks muutusid ka katetused oma koduköögis, kuni ilma pideva kokkamise ja toidust õhkamiseta enam üldse olla ei saanud. 2010 aasta alguses saigi alustatud oma blogiga, et pidevat retseptide otsimist mööda ajakirju-raamatud-blogisid ja paberi-lipakuid vähendada ja kõik hea-parem ühte kohta kokku kirjutada - nii jääb ju jällegi rohkem aega kokkamiseks. 


Lisaks Eesti magustoiduklassikale, kookidele-pirukatele-muhvinitele on mulle väga hingelähedane aasia-köök. Armastan Tai karrisid ja vürtsikaid salateid, Jaapani imelisi suppe ning Hiina mõnusaid vokke. 


Olen suur katsetaja ning loominguline kokkaja, kes pea iga roa juures enne selle lõplikku valmimist maitseid erinevate asjadega timmib - kõik peab tasakaalus olema. Siia blogisse täheldan üles retseptid, mis pärast mitmekordset loomingulist lähenemist minu retseptivaramus kindla koha on leidnud. Lisaks lemmikretseptid, mida ise tihti mööda oma retseptimärkmehunnikut taga ajan. Loomulikult on suur osa ka retseptidel, mille olen leidnud kas mõnest kokaraamatust, -ajakirjast või suurest toidublogide varamust. 


Siit blogist leiate nii magusaid kui ka soolaseid roogi, on erinevaid suppe ja salateid, suur rõhk on minu lemmikutel - magusatel küpsetistel, palju on erinevaid pannkoogi retsepte (ma armastan pannkooke!). 


Loodan, et leiate siit blogist inspiratsiooni uute retseptide loomiseks ja maitsete proovimiseks. Tahan pakkuda tuge argiõhtutel, kui ise väga leiutada ei viitsi. Kirja saavad kiiresti valmivad road, mida pakkuda ootamatutele külalistele ja toiduretseptid, millega katta ammu planeeritud pidulauda. Head isu! 


Kokkamiseni, 
Kätrin Maidla


Minuga saab kontakti e-maili teel, kirjutades maidlakatrin ätt gmail punkt com. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...