esmaspäev, 7. märts 2011

Vastlakuklid - sellised natuke peenemat sorti, vaarikatega

Aasta nagu nihuti möödas, taas on aeg liugu lasta, hernesuppi süüa ning kukleid küpsetada. Liugu on tegelikult lastud juba viimased mitu kuud Tallinna klaassiledatel-libedatel tänavatel ning tummiseid oa- ja hernesuppegi on söödud, et pakast hingest peletada, kuid saia vahukoorega pole aasta otsa saanud ja seetõttu oli mul plaanis miskit erilist - vastlakuklid vaarikase vahukoorega.

Pärmitaina valmistasin külmal meetodil ehk lahustasin pärmi külmas piimas ning ka kerkida lasin jahedas - nii jääb tulemus kuidagi õhulisem ja mõnusam. Lisaks on terve päeva köögi kapil kasvav tainakuhil eriti soe ja mõnus vaatepilt. Idee Namist.

Valmib 15-16kuklit:
- 3 dl külma piima
- 25 grammi pärmi
- 1 dl suhkrut
- 0,5 tl soola
- pool muna
- 450 grammi jahu
- 75 grammi toasooja võid

Määrimiseks teine pool munast.

Kreemiks 400 ml vahukoort, 1 dl suhkrut, 200 grammi sulanud vaarikaid.

Lahusta pärm külmas piimas. Sõelu kaussi jahu, lisa suhkur, sool, pool muna, toasoe või ning vala hulka pärmi-piima vedelik. Sõtku kuni saad ühtlase taina. Vormi palliks, raputa kergelt jahuga üle ning lase jahedas kohas rätiku all 5-6 tundi kerkida.

Sõtku kergelt õhk välja, vormi pikaks batooniks ning lõika 15-16 tükiks, millest veereta pallikesed. Lase toasoojas pool tundi kerkida, määri munaga ning küpseta 210kraadises ahjus 15minutit. Lase jahtuda.

Kreemi valmistamiseks vahusta vahukoor suhkruga, sega hulka vaarikad. Lõika jahtunud kuklitelt kaas pealt, tõsta peale vahukoor, pane kaaneke tagasi, kaunista tuhksuhkruga. Pikka liugu!

1 kommentaar:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...