neljapäev, 14. veebruar 2013

Rebitud liha ehk unistame suvegrillist

Praegu on see aeg aastas, kus päevad lähevad selgemalt pikemaks ja lootust ikka on, et kevad kord tuleb, kuid siiski on see veel nii kaugel, et ainult sellest unistusest ei piisa. 
Siis tuleb appi selliste toitude tegemine, mis kuidagi suvised on. Ja ei, siin ma ei mõtle arbuusi-feta salatit või maasikaid, sest lihtsalt head toorainet ei ole saada, kuid head liha saab küll ja mõnusat grill-liha sarnast hõrgutist süües võib lausa tekkida tunne, et väljas on sompus ja märg Jaanipäev?!

Rebitud liha, inglisekeeli pulled-pork, on minu jaoks tõeline maiuspala. Nimi tuleb sellest, et liha on nii pehmeks küpsetatud, et seda kahe kahvli abil peenikesest saab tükeldada. Sinna juurde pakutakse enamasti alati kergelt magusapoolset grill-kastet, mina olen sõltuvuses Santa-Maria Original BBQ kastmest, tean, et paljude jaoks on see liialt magus, aga minu jaoks ideaalne! Appi, millised neelud mul jälle käivad! 

Aga liha juurde siis - mina sain oma kauni tükki Oma Põrsas ettevõtmiselt. Nad müüvad eriti värsket ja otse tootjalt tulnud liha, lisaks mõnusad vorstid-viinerid-sardellid, mis tehtud nagu vanasti, mis muidugi maitses hästi väljendub! Nende käest saab liha lausa koju kätte tellida! 
Mina kasutasin liha marineerimiseks M&S Pad-Thai kastet, seal olid kõik vajalikud maitsed olemas - soolane ja magus, natuke vürtsi ja natuke haput.

- 3-4kg sealiha tükk
- soola-pipart
- pad-thai kastet

Masseeri liha kastmega kokku, soola-piparda ning mässi tihedalt kilesse. Lase üleöö maitsestuda.
Kuumuta ahi 200 kraadini, tõsta liha ahjupotti, kata kaanega ja pane ahju. Keera temperatuur kohe 150peale ja küpseta 5-8tundi.

Tõsta valminud liha potist välja, rebi kahvlitega ribadeks ja serveeri mõnusa salatiga.
Sobib ideaalselt ka burksi või võiku sisse, samuti wrapi täidiseks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...