reede, 6. mai 2011

Hõrgud rabarbrimuhvinid - hõiskav kevadekuulutaja

Kas mäletad veel, milline oli kodutänav või hoov kuu-kaks tagasi? Kui otseselt ei meenuta, poleks nagu seda pikka pimedust olnudki. Ometi, kui ilm mängib vingerpussi ning varajasest hommikuvalgusest ja päikesest hoolimata külm nina näpistab, hakkab kahtlus, kas suvi ikka tuleb, uuesti hinge pugema.

Pärast pikka talve ootab vist igaüks suure õhinaga esimesi hiirekõrvu ja seda, et muru taas rohetama hakkaks. Kõik kokkamishullud ootavad lisaks sellele muidugi veel esimesi toidualaseid kevadekuulutajaid - naati, karulauku ja muidugi rabarbrit.

Just need rabarbrimuhvinid, mida juba mõni aasta iga kevade esimesest rabarbrisaagist valmistanud olen, on see toit, mis veenab meelt ja hinge, et talv on nüüd selleks korraks läbi ja suur suvi peagi kohal. Südatalvel neid külmutatud rabarbist tehes ja süües silmad sulgedes on see mõnus energialaks :)

Retsept on Nami-nami klassika.
Valmib 12 muhvinit.
- 2 muna
- 1,5 dl suhkrut
- 2,5 dl nisujahu
- 1 tl küpsetuspulbrit
- 1 tl vaniljesuhkrut
- 1 tl kaneeli (mina lisan veel ka muskaati ja ingverit)
- 150 g hapukoort
- 50 g sulatatud võid
- 300 g tükeldatud rabarbrit

Vahusta munad suhkruga heledaks, kohevaks vahuks. Sõelu kokku kuivaineid ning sega õrnalt vaheldumisi hapukoorega munavahu hulka. Viimasena lisa jahtunud sulavõi ning rabarbritükid.

Täida muhvinipaberid ääreni tainaga ja küpseta 220-kraadises ahjus 15-20 minutit.
Serveerimiseks puista üle tuhksuhkruga. Kevade terviseks!

1 kommentaar:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...